STRESO VALDYMO SEMINARAS „RAKTAS“

Rugsėjo 22 dieną Lietuvos olimpinio sporto centre Vilniuje vyko streso valdymo seminaras RAKTAS. RAKTO metodas sukurtas J.Gagarino kosmonautų ruošimo centre, patvirtintas Rusijos Federacijos Sveikatos apsaugos ministerijos, apsaugotas patentais. Šis seminaras skirtas Lietuvos olimpinės rinktinės nariams ir treneriams. Jame dalyvavo ir Šakių JKSC treneris metodininkas, sporto klubo „Audra“ prezidentas Kęstutis Smirnovas su sporto klubo „Audra“ treneriu Juliu Konteikiu.

 

Apmokymus pagal šį metodą vedė pats autorius – mokslininkas, gydytojas-psichiatras, filosofas, profesorius Hasai ALIJEV’as – Maskvos ,,CENTRO apsaugos nuo streso” generalinis direktorius, medicinos mokslų daktaras, Nižnegorodsko instituto Sveikatos išsaugojimo katedros profesorius, Rusijos Federacijos karinės medicinos valstybinio mokslinio tyrimų — bandymo instituto prie Gynybos ministerijos vedantis mokslinis bendradarbis, nusipelnęs Dagestano Respublikos gydytojas, RF Vidaus reikalų ministerijos psichologinės pagalbos tarybos narys, Maskvos miesto tarybos narys koordinuojantis psichologines pagalbos tarnybas, Rusijos buriavimo rinktinės mokslinės-kompleksinės grupės narys, Rusijos dailininkų sajungos narys.

„RAKTO“ metodas pagal efektyvumą ir poveikio greitį PASAULYJE NETURINTIS ALTERNATYVOS.

Treneriams „RAKTO“ metodas leis:

1. Padėti sportininkui išeiti iš ,,pralaimėjusio“ sindromo ir įgalins išmokyti jį susikurti psichologinio komforto būseną, kuri leidžia siekti aukštų sportinių rezultatų.

2. Išmokyti sportininką iš esmės suvaldyti negatyvias emocijas, kurios pasireiškia širdies mušimu, galvos skausmu, sunkumu kojose ir rankose.

3. Sumažinti negatyvų streso reakcijos poveikį sportininkui, kuris jį apima prieš varžybas, suvaldyti šią energiją ir automatiškai nukreipti pozityvaus ir užtikrinto rezultato siekimui.

4. Sukurti rinktinės nario pavyzdinį elgesio modelį būsimoje stresineje situacijoje: atlikti vidinį sportininko nustatymą pergalei ir varžybų sėkmei.

5. Tai vyksta automatiškai dėka to, kad išsilaisvinus nuo neigiamo streso įtakos, streso energija yra nukreipiama naujų pozityvių jungčių tarp smegenų ląstelių suformavimui (naujos pozityvios dominantės formavimui), visa tai automatiškai fokusuojant į pergalę ir sėkmę. Šie procesai vysta psichofiziologiniame lygyje.

„RAKTO“ metodas tai:

— Naujas žmogaus smegenų darbo modelis ir smegenų veiklos dėsningumai, leidžiantys greitai nuimti bet kokios kilmės stresą, nepriklausomai nuo jį sukėlusių priežasčių.

— “RAKTO” metodas – psichofiziologinė savireguliacijos sistema.

— Sinchrogimnastika pagal “RAKTO” metodą sveikatai ir kūrybai.

— Streso valdymas ekstremaliomis sąlygomis.

— “STRESS ADAPTACIJOS“ metodika, leidžianti greitai prisitaikyti prie stresinių situacijų ir išmokti nukreipti neuropsichinės įtampos energiją savo tikslų-REZULTATO siekimui.

Asmeniškai „RAKTO“ metodas leis:

1. Padidinti pasitikėjimą savimi ir savo jėgomis.

2. Įgauti atsparumą stresui, įvaldant stress-adaptacijos metodiką,

3. Sustiprinti sveikatą ir imuninę sistemą per organizmo saviriaguliacijos mechanizmus.

4. Pagerinti atmintį ir informacijos priėmimo greitį bei kokybę, greičiau įsiminti derinių schemas.

5. Per keletą minučių atsistatyti, esant didelei fizinei ir protinei perkrovai .

6. Lengviau, greičiau ir geriau išsimiegoti.

7. Greitai atsipalaiduoti, išeiti iš vidinės įtampos, išsaugoti proto aiškumą ir pasitikėjimą savimi ekstremaliomis sąlygomis. Ir dar daugiau.

Tai universalus instrumentas kovai su visų rūšių streso būsenom, nepriklausant nuo streso kilmės. Jis buvo sukurtas 1981m. ir dėl savo paprastumo ir poveikio greitumo buvo pavadintas ,,RAKTO” metodu. Šis metodas gimė kosmonautikos baruose, tiriant kosmonautų adaptaciją nesvarumo sąlygomis ir įveikiant sunkų stresą bei perkrovas. Žemėje galima sukurti beveik visas būsenas, išskyrus nesvarumo. Kurią paprastai modeliuoja hidronesvarumo metodu arba naudojant specialų lėktuvą-trenerį, kuris sukuria spec.figūrą – ,, kalnelį”. Tačiau tai labai brangios treniruotės. „RAKTAS“, tai PROTO IR KŪNO TRENIRUOTĖ — 5 min. per dieną duoda sprogstamą mobilizavimo-atsipalaidavimo efektą, kuris yra tolygus 40 min. aerobikos.

Sinchron metodas ,,RAKTAS” – jo pagrindas yra refleksų valdymas, kuris įjungia natūralų organizmo savireguliacijos mechanizmą, kuris paprastai dažniausiai yra streso blokuojamas. Unikalumas šio metodo tai, kad jis automatiškai nuima stresą ir leidžia gauti tokius pačius rezultatus kaip naudojant psichoanalizę, meditaciją, autotreningą, jogą, ci-gun, hipnozę, TAČIAU TŪKSTANTĮ KARTŲ GREIČIAU IR PAPRASČIAU !

Parengta pagal K.Smirnovo pateiktą informaciją ir nuotraukas.

Šaltinis

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *